Заборона секонд-хенду - 3

В Україні збираються заборонити ввезення секонд-хенду. Під такою назвою сьогодні ряд видань опублікували новину про ініціативу Кабміну.

Шо, опять? (С) На нашій пам'яті це вже третій «заборона» цієї галузі, що стала близькою для більш ніж чверті українців.

Спробуємо розібратися, звідки віє.

Справді, схожа інформація була оприлюднена на сайті Мінсоцполітики України. Приводимо нижче текст з неї.

Стоп секонд-хенд

Міністерство соціальної політики ініціює зміни до нормативно-правових актів, які спрямовані припинити “схеми на гуманітарці”, через які бюджет втрачає мільярди гривень щороку. В свою чергу, це покращить контроль за потраплянням гуманітарної допомоги адресно тим, хто її реально потребує.

Про це на брифінгу у четвер, 26 грудня, сказав Олег Коваль, заступник Міністра соціальної політики України.

“Сьогодні діють такі правила, що будь-який благодійний фонд, що знаходиться у реєстрі, може без митного огляду під виглядом гуманітарної допомоги перетнути кордон та завезти на склад усе, що завгодно. Згодом ми бачимо цю продукцію на секонд-хендах чи дорогих бутіках. Держава через недоотримання митних платежів втрачає до 50 млн грн щотижня та понад 2 млрд грн щороку. Міністерство соціальної політики не може навіть скласти протокол, коли таке трапляється. Тому ми координуємо роботу з ДФС, щоб відновити митний огляд гуманітарної допомоги”, – сказав Олег Коваль.

За словами заступника Міністра, Мінсоцполітики розробило ряд змін до нормативно-правових актів, які посилять контроль за гуманітарними вантажами, зокрема:

- заборону на ввезення вживаного одягу та взуття крім одягу спецпризначення для військових, медиків, надзвичайників, тощо,

- запровадження подачі документів про визнання вантажу гуманітарним за 2 тижні перед перетином кордону,

- запровадження обов’язкового митного огляду вантажу перед перетином кордону з конкретизацією ваги та в розрізі кількості найменувань, 

- залучення соціальних працівників для контролю за розподілом гуманітарної допомоги отримувачам,

- розширення підстав для виключення недобросовісних фондів з реєстрів та заборону їхнім засновникам провозити гуманітарні вантажі, тощо.

 

Так що, насправді збираються заборонити? Ввезення секонд-хенду? Ні. Ідея в забороні комерційного ввезення секонд-хенду під виглядом гуманітарної допомоги. Що тут поганого для українського ринку секонд-хенду? Абсолютно нічого, навпаки, один позитив. Це значить, що всі учасники ринку будуть поставлені в рівні умови. Всі будуть на однакових підставах завозити з-за кордону і розмитнювати секонд-хенд  в Україні. 

Натомість сьогодні одні завозять і сплачують мита і всі інші податки, а інші під виглядом «гуманітарки» везуть сотні тон, не сплачуючи ані копійки офіційно. Як бачимо, саме такі схеми і покликана припинити вищезгадана ініціатива Мінсоцполітики. Про жодні заборони ввезення секонд-хенду в країну не йдеться.