Звідки береться сортований секонд-хенд

Як і багато інших сфер секонд-хенду, тема сортованого товару оповита міфами та казками. Я чув багатенько байок про те, як злі-презлі люди по ночах відбирають із оригінала секонд-хенду якісні речі, щоб продати їх "наліво" втридорога. Чи про великі магазини секонд-хенду, які непродані речі сортують, упаковують та продають як сортовки. Напевно де-не-де щось таке і відбувається, але дуже рідко.

процесс сортировки секонд-хенда

Сортований секонд-хенд сьогодні - це велика і технологічна індустрія, яка працює за своїми правилами. В Європі працють великі, середні та малі сортувальні фабрики, які щодня переробляють тисячі тон секонд-хенду, який звозиться із цілого материка. На сортувальні фабрики поступає несортований секонд-хенд - так званий оригінал. Звичайно, що перед тим, як поступити на сортування, секонд-хенд проходить спеціальну обробку - дезинфекцію.

Сортировочная фабрика секонд-хенда

Після поступлення на сортувальну фабрику, в першу чергу, секонд-хенд очищається від мотлоху. Іноді на сміття уходить до 60 відсотків оригіналу. Звичайно, що потужні фабрики і ці відходи намагаються переробити: від нарізання на ганчірки (так звана "євроветошь") до перемолювання і пресування в заготовки для виробництва виробів вторинного виробництва. Те, що залишилося після очистки, поступає безпосередньо у виробництво. Далі починається кропіткий процес сортування. Саме сортування, а не "перебирання" як вважають ті, хто називає сортований секонд-хенд "перебраним" товаром.

сортировка секонд-хенда

Очищений оригінал спочатку ділиться на кілька загальних груп: одяг, взуття, домашній текстиль та інше. Кожна з цих груп попадає на свій окрамий конвейер, де вже поступово від 10-ти до 30-ти сортувальниць відбирають окремі позиції. Так з'являються куртки, футболки, кросівки і тому подібне. Але це ще далеко не готові сортовки секонд-хенд. Далі такі окремі позиції поступають до самих досвідчених і відповідальних сортувальників, які сортують товар за якістю. Ті ж куртки чи футболки сортуються на 3-5 категорій якості: від 2-3-го сортів до крему та екстри. 

сортировка секонд-хенда

Вже після цього, відсортовані позиції секонд-хенду складуються, упаковуються та відповідно маркуються. Щоб подолати шлях від біг-бега із несортованим оригіналом до упаковки футболок 1-го сорту, секонд-хенд може пройти через руки кількох десятків сортувальників та контролерів. Саме так з'являється сортований секонд-хенд. 

 

© secondhand.uz.ua | використання матеріалів дозволяється виключно з посиланням на джерело