Страшні історії про секонд-хенд - міфи та реальність

Мабуть, мало про яку категорію товарів існує така кількість різноманітних міфів, легенд і чуток, як про секонд-хенд. Можна почути і про знайомого (родича) продавця, який в "секонді" знайшов сумку з пачками грошей і поїхав жити до Швейцарії, і про сусідську кішку, яка з'їла цукерку з кишені куртки, купленої на "гуманітарку", і здохла. Подібних легенд і міфів - безліч. Ми ж спробуємо систематизувати і підтвердити або розвінчати найпоширеніші з міфів про секонд-хенді.

Міф 1: секонд-хенд - це гуманітарна допомога багатих країн бідним, а хитрі торговці на ньому безсовісно наживаються, продаючи його за гроші.

Насправді, частка правди в цьому є, так як значна частина секонд-хенду збирається під різними благодійними слоганами. В основному, збірка секонд-хенду відбувається під егідою благодійних організацій, таких як "Червоний Хрест", "Армія Спасіння" і т.п. Безпосередньо самим збором, транспортуванням, очищенням і сортуванням секонд-хенду займаються комерційні організації, які зібрані речі продають, а частина надходжень передають своїм кураторам на благодійність. Є навіть фірми, які спочатку купують секонд-хенд у населення, сплачуючи певну суму за здану одяг, надаючи купони на знижки в торговельних мережах.
Так що, в будь-якому випадку, секонд-хенд - це вже спочатку товар, за невеликим винятком, коли організації (найчастіше релігійні) спеціально збирають речі з метою доставки і роздачі, наприклад, в зони стихійного лиха або дитячі будинки. Такі речі не прийнято називати секонд-хендом, це і є гуманітарна допомога, яка доставляється і оформляється за спеціальними пільговими схемами. Гуманітарна допомога не надходить у продаж, торгувати нею не прийнято, хоча, гарантувати, що не знайдеться нечистих на руку людей, які будуть нею торгувати, неможливо. Але, обсяги і регулярність таких гуманітарних поставок досить незначні, щоб якось серйозно виглядати на тлі великого ринку секонд-хенду.

Міф 2: секонд-хенд - це речі, які можуть бути заразними.

Купуючи одяг у секонд-хенді, можна заразитися різними хворобами, починаючи від шкірних і до невиліковних. Саме епічних прикладів на цю тему найбільше можна почути від затятих супротивників секонд-хенду. Варіацій безліч: від сверблячки і роздратування у сусідки до мало не летальних випадків. Ось тут таки категоричне ні. Весь секонд-хенд проходить обов'язкову антибактеріальну обробку. Способи можуть бути різні, як хімічні, так і термічні, але вимога одна - повна гарантія відсутності хвороботворних бактерій, вірусів та інфекцій. Така обробка засвідчується спеціальним сертифікатом. Критики і тут спробують посперечатися, мовляв, за гроші можна купити будь-який папірець. Зазначу, що секонд-хенд збирається в економічно розвинених країнах Європи, таких, як Великобританія, Німеччина, Голландія, де, по-перше, так не прийнято, а по-друге, існує відповідний контроль з боку держави.
До речі, часто в наявності обробки можна переконатися на власні ... носами. Більшість підприємств-дезінфекторів додають в склади спеціальну отдушку, яка і надає секонд-хенду цей характерний специфічний запах.
Ну і аргумент "ці речі до мене носили не.ри" (пардон за неполіткоректність) взагалі не витримує ніякої критики. А купуючи одяг в брендовому магазині, Ви не задавалися питанням, скільки людина переміряли її до Вас? А куди потрапляють речі, які повернули протягом законних 14-ти днів, теж не замислювалися? І про продавців, які беруть з магазину дороге плаття на вечір, акуратно знявши етикетку, теж не чули? Так ось, речі в секонд-хенді хоча б проходять обробку. Але головне, не забувати прати речі, неважливо, куплені вони в секонд-хенді або в магазині нового одягу.

Міф 3: в секонд-хенді продаються речі померлих людей.

Можливо, але судячи з вступникам до нас обсягами секонд-хенду, вимерло пів-Європи. І так щороку, включно з дітьми та молодими людьми, якщо зважати на структуру продаваного секонд-хенду. З тим же успіхом можна міркувати про те, чи живий попередній власник Вашої квартири, автомобіля, але найголовніше, чи всі купюри з Вашого гаманця належали нині живим власникам? Смішно? Так чому ж міф про одяг небіжчиків не викликає у Вас сміх?
Однозначно, якщо Ви носите одяг з натурального хутра та шкіри, то можу гарантувати, що перший власник Вашого норкового манто загинув мученицькою і невинної смертю. Те ж саме стосується Ваших шкіряних курток, ременів і туфель. Не бентежить?

Міф 4: одяг секонд-хенд несе в собі енергетику попередніх власників.

Якщо Ви в це вірите, то можу тільки Вам порадити спеціальну процедуру очищення енергетики сільнонасищенним водним розчином поверхнево-активної речовини, а просто ... прання. А якщо серйозно, то настрій швачки, яка шила Вашу блузку, має більше значення. Або настрій продав Вам її продавця.
Ну, і все, що сказано в попередньому пункті, може бути застосовано і до цього: від енергетики купюр і квартир до енергетики безвинно убитих тварин.

Міф 5: секонд-хенд - одяг для жебраків.

Напевно І так і ні. Хтось йде в магазини секонд-хенду, щоб хоч якось одягнутися. Інші ж ідуть за якісними і недорогими речами. Треті йдуть шукати унікальні ексклюзивні речі. Наприклад, в Європі активні клієнти секонд-хендів - студенти, які можуть там недорого і неординарно одягнутися.
Жебраки, все-таки, швидше за приодінуть на найближчому базарчику в зовсім вже дешевий китайський ширвжиток. Я б сформулював по-іншому: більшість клієнтів магазинів секонд-хенду - люди невисокого статку. Ще значна частина покупців "секонду" - люди не бажають витрачати великі гроші на одяг, але тим не менш, не забувають про якість. Це не виглядає для мене диким, тим більше в країні, де, де-факто, за межею бідності живе 90% населення. Як нікого не дивують магазини секонд-хенду в Берліні, Відні та Будапешті.

Міф 6: секонд-хенд - заношена застаріла одяг низької якості.

Багато хто вважає, що в секонд-хенд здають зовсім вже непридатну одяг, що прийшла в повну непридатність. Напевно нам, передає дитячі речі з покоління в покоління, важко зрозуміти, як це можна нормальні речі здати в секонд-хенд? Для економічно розвинених країн Європи це абсолютно нормально. Купила німкеня 10 речей на сезонний розпродаж, одягла по пару раз, а може і не встигла, а тут нові акції-знижки на носі. Ось і здають хороші, майже нові і нові речі. З дитячими речами все ще веселіше. Одягла раз-два і дитина виросла. А складувати речі, які не носяться - ось це по-європейськи нераціонально.
Застарілі ж моделі одягу, безумовно, також здаються в секонд-хенд, але їх частка не така велика, як здається. Ви ж розумієте, що для того, щоб в один момент того ж англійцю здати всю свою застарілу одяг, йому її потрібно довгі роки зберігати і збирати. А зберігати купу речей в, як правило, невеликий лондонській квартирі - нераціонально. На практиці, найчастіше в країнах з розвиненою культурою секонд-хенду це сезон-два і в контейнер. Скажете, одяг минулого або позаминулого року - відстій? А у Вашому гардеробі всі речі куплені в цьому році? І улюблені джинси, яким вже п'ять років, і зручна куртка, якої шостий рік? Ото ж бо ж.
Ну і з приводу якості. Спочатку якісна річ - вона і в секонд-хенді якісна. Чомусь в європейському секонд-хенді практично неможливо знайти дешеві китайські речі. Вам швидше за підсунуть дешеву підробку в брендовому бутіку, ніж Ви знайдете її в секонд-хенді. Не знаю, чому, але мої слова може підтвердити кожен, хто займається торгівлею секонд-хендом. Переважно європейський секонд-хенд - це якісна і натуральна одяг європейських виробників середнього цінового сегмента. Існує думка, що краще купити фірмову річ в секонді, ніж в бутіку тієї ж фірми у нас. Якість, мовляв, різне. Не знаю, не перевіряв, але те, що багато хто йде в магазини секонд-хенду саме за якісними речами, знаю не по-чуток.

Міф 7: в секонд-хенді часто знаходять гроші.

Так, дійсно, і продавці і покупці секонд-хенду час від часу знаходять в кишенях гроші. Зазвичай це монети або невеликі купюри, але бувають і випадки, коли знаходили купюри в 100 євро або золоті прикраси.
У мережі зустрічаються історії про те, як багаті європейці спеціально передають бідним українцям пожертвування таким способом, але, насправді, практично завжди це просто забуті в кишенях гроші. Я не знаю жодного продавця секонд-хенду, який збагатився на цьому, але тим не менше, знаю, що деякі продавці постійно перевіряють вміст кишень. Таке собі лотто.
Найчастіше зустрічаються випадки, коли фортуна посміхається, і в секонд-хенді знаходять унікальні і дуже дорогі речі, такі, як, наприклад, жіночі сумочки дорогих брендів, сукні від кутюр або хутряні шуби.


© Secondhand.uz.ua | використання матеріалів дозволяється виключно з посиланням на джерело