Як відкрити секонд-хенд - поради тим, хто починає свій бізнес в секонд-хенд

Бажаєте відкрити свій перший магазин одягу секонд-хенд?

Вирішили почати свій бізнес у торгівлі секонд-хендом?

Шукаєте, де купити свою першу партію секонд-хенду?

Намагаєтеся знайти бізнес-план магазину одягу секонд-хенд?

Якщо саме ці питання привели Вас на цю сторінку, то Ви звернулися за адресою.
Написати цей розділ мене змусила дедалі зростаюча кількість новачків, які, намагаючись почати свій бізнес в сфері торгівлі секонд-хендом, роблять типові і іноді невиправні помилки, що часто призводить до того, що їх бізнес з продажу секонд-хенду вмирає, так і не народившись.

Відразу коротко відповім на питання: навіщо мені це потрібно? Я хочу, щоб бізнес секонд-хенду працював і розвивався, так як я заробляю гроші саме в цій сфері. Чим більше в країні успішних магазинів і точок з продажу секонд-хенду, тим успішніше ця галузь.

Я ні в якому разі не хочу намагатися вчити Вас, що робити, щоб Ваш бізнес в секонд-хенд став успішним - до цього Ви дійдете і без моєї допомоги. Навпаки, я хочу розповісти ЧОГО НЕ ТРЕБА РОБИТИ, щоб ви продавали секонд-хенд і заробляли на цьому гроші.

магазин секонд-хенд

Не дайте постачальникам себе обдурити.

Часто покупці приїжджають до нас вже знесиленого в пошуках нормального постачальника секонд-хенду. Багато хто опускає руки, так і не знайшовши їх. Відкрию секрет - в цій сфері працює дуже багато "одноразових продавців секонд-хенду", як я їх називаю. Їхній бізнес побудований на тому, щоб продати Вам, початківцям, побільше свого секонд-хенду за перший раз, тому що вони знають - другого разу не буде! Вони відразу бачать новачків, навіть по телефону вони їх визначають з двох-трьох фраз (я сам чудово знаю ці фрази), і, скориставшись недосвідченістю покупця, продадуть йому купу мотлоху зовсім недорого, якщо пощастить.
У нас в країні на ринку оптової торгівлею секонд-хендом працюють сотні складів. Серйозних складів, які самі імпортують секонд-хенд, я знаю не більше десятка. Решта - перекупники і "гаражні склади", але, купуючи товар дистанційно, Ви навряд-чи це дізнаєтеся. Кращий спосіб перевірити - приїхати на склад особисто і попросити митні документи - у серйозних постачальників вони завжди є і виписані вони не на Васю Пупкіна, а безпосередньо на продавця.
Є ще один спосіб виявити таких "одноразових торговців секонд-хендом" - вони завжди торгують тільки секонд-хендом якості ЕКСТРА, КРЕМ і ЛЮКС. Пізніше Ви зрозумієте, чому.

магазин секонд-хенд

Не купуйте товару більше, ніж Вам потрібно.

Торгівля - це постійна боротьба із залишками, а торгівля секонд-хендом - це битва з ними. Не давайте фору супротивнику, купуючи про запас, не вивчивши попиту. Не піддавайтеся на вмовляння постачальника набрати 2-3 тонни секонд-хенду для початку.
Кращий спосіб - взяти всього потроху, а з початком продажів добирати вибувають позиції - так Ви не заморозите великих грошей і забезпечите постійний приплив свіжого товару і, як наслідок, постійний потік покупців.

магазин секонд-хенд

Не довіряйте свій бізнес іншим людям.

Відразу зазначу, якщо Ви вирішили почати свій бізнес в продажу секонд-хенду, то приготуйтеся віддати йому весь свій час.
Якщо Ви хотіли довірити магазин продавцеві або навіть своїй подрузі або родичці, а самі планували займатися тільки важливими питаннями: закупівлями товару і зніманням каси, то навіть не починайте. По-перше, якщо Ви займаєтеся бізнесом в сфері продажів, то найважливіше питання - продажу, контролювати потрібно їх, кожен день, кожну годину, коротше, постійно.
Оцінити надійшов товар, переважити одяг по-іншому, дати клієнту знижку, опустити ціну на товар сезону, що минає, переоцінити залежаний товар і т.д. і т.п. - Це потрібно робити щодня і тільки особисто!
По-друге, найманий продавець, якого Ви не контролюєте, швидше одягне всіх своїх родичів і знайомих, ніж принесе Вам прибуток.

магазин секонд-хенд

Не ганяйтеся за екстрами і кремами.

Хочете знати першу ознаку, за якій я впізнаю початківця-торговця секонд-хендом? Він з ходу заявляє, що його цікавить ТІЛЬКИ СЕКОНД-ХЕНД ЕКСТРА і КРЕМ! Інші лахміття навіть не сміти пропонувати!
Залишається тільки знизувати плечима і чекати, коли він через місяць-другий, понабирали супер-екстра-кремів за одноразовими постачальникам секонд-хенду, приїде і почне брати продаються позиції. Це якщо у нього вистачить грошей і терпіння.
Цю особливість дуже добре знають недобросовісні постачальники секонд-хенду, тому в їх асортименті завжди тільки екстра, крем і люкс секонд-хенд.
А фішка знаєте в чому? А в тому, що так не буває!
Великі фабрики по сортуванню секонд-хенду на виході дають секонд-хенд різної якості - від дрантя і другого сорту до екстра і кремів. І пропорції далеко не ті, як Ви думаєте. Як правило в 20-тонної машини з сортувати секонд-хендом, яка переїжджає кордон, 1-2 тонни секонд-хенду категорії ЕКСТРА і КРЕМ, а решта - в основному перший сорт.
Залишається зрозуміти, як можна зробити, щоб на складі був тільки крем і екстра? Легко! Просто на перший сорт вішаємо етикетки КРЕМ, а на другий сорт - ЕКСТРА. І все, ми вас чекаємо, дорогі наші новачки!
Такий масовий спосіб виробництва екстра і кремів починається вже на багатьох європейських сортуваннях. Хочете перевірити? Запросто - купуєте мішок хорошого англійського оригіналу (несортоване секонд-хенду) і спробуйте самі впорядкувати, тоді Ви зрозумієте, про що я говорю.
А найцікавіше те, що поки ми ганялися за екстра, думаючи, що нашому покупцеві потрібні тільки вони, клієнт масово купує недорогий і якісний секонд-хенд першого сорту, за яким він і заходить в магазин з вивіскою "Секонд-хенд".
Формула проста - чим дешевше товар, тим більше на ньому можна заробити. У розумних межах, звичайно - мотлох купувати все одно не варто, хоча багато примудряються заробляти і тут.

магазин одежды секонд-хенд

Не втопіться в залишках.

Будь-який бізнес в торгівлі завжди знаходиться під загрозою того, що непродані товарні залишки поховають його під своєю масою. У торгівлі секонд-хендом це особливо небезпечно. Згодом Ви виробите свою стратегію боротьби з ними, але починайте цей бій вже зараз.
Головне - стежити за товаром, який "зависає" і вчасно реагувати. Найпростіший спосіб - уцінка і ще раз уцінка. Не бійтеся зайти в мінус - іноді легше продати в збиток, щоб повернути гроші в оборот. Ефективність такої політики давно доведена в різних сферах роздрібної торгівлі - 90% знижки в європейських брендових магазинах одягу давно вже стало нормою.

магазин секонд-хенд

Не забувайте про сезонність.

Так уже склалося, що одяг - товар сезонний. Взимку потрібні куртки і светри, влітку - футболки та шорти. Важливо бути до цього готовим заздалегідь і встигати розпродати товар сезону, що минає і виставити актуальний.
Ось і в продажах секонд-хенду основні піки продажів припадають на зміни сезону: найпотужніші з настанням осені і весни, а також з приходом літа та зими. Слідкуйте за погодою! Покупець, який з потеплінням прийде до Вас за футболкою, не повинен шукати її серед купи пуховиків.

© secondhand.uz.ua | використання матеріалів дозволяється виключно з посиланням на джерело