Історія появи і розвитку секонд-хенду

Секонд-хенд - second hand - в перекладі з англійської «друга рука» - це поняття з'явилося в старій добрій Англії, коли королі, на знак подяки або в нагороду наближеним особам дарували одяг з королівського плеча.

Поняття «секонд-хенд» у нашому сучасному розумінні з'явилося понад століття тому. Спочатку, з метою допомоги бідним, більш забезпечені городяни здавали непотрібний одяг, тим самим рятуючи від купи непотрібних речей. Згодом з'явилися люди, готові недорого купувати вживаний одяг. У відповідь на попит, народилася і пропозиція. Знайшлися кмітливі ділки, які стали організовано збирати і продавати одяг секонд-хенд. Так секонд-хенд перетворився на бізнес.

Сьогодні секонд-хенд - це ціла індустрія. В Європі існує безліч компаній, які поставили цей бізнес на професійну основу. Спеціальні пункти для збору одягу, сортувальні фабрики, підприємства з обробки та дезінфекції одягу.

сортировочная фабрика секонд-хенда

У нас це явище, що існує в забезпеченій Європі вже століття, з'явилося тільки в 90-х, причому далеко не в найкращому своєму прояві. Багато хто до цих пір відсахується від вивісок «Секонд-хенд», згадуючи «гуманітарку» тих часів - звалені в купи брудну зім'ятий одяг, жахливий запах і натовп людей бомжуватого вигляду, які порпаються там. В останні роки секонд хенд прийшов до нас вже в цивілізованому вигляді - невеликі акуратні магазинчики, де можна за копійки придбати брендовий і просто якісний одяг.

У цій та суміжних галузях в країнах Євросоюзу зайнято більше 10 млн. Чоловік. У країнах-постачальниках одягу секонд-хенд також існують величезні магазини цього напрямку і спеціалізовані ринки. Я, до речі, сам перший час дивувався, зустрічаючи в центрі Відня, Берліна, Будапешта та інших європейських столиць магазини одягу секонд-хенд.

Магазин секонд-хенд в Брно

Сучасний секонд хенд це вже не гуманітарна допомога голодуючим, а товар, який купується, обробляється, сортується, упаковується і продається. Ви навіть можете ознайомитися з сертифікатами якості та сертифікатами про проходження дезінфекційної обробки.

Звідки беруться нові та майже нові речі в секонд-хенд? В даний час багато жителів багатих країн Європи вважають за краще носити речі один сезон, а після здавати їх в якості секонд хенд (до речі, теж не безоплатно, як багато хто думає) - у багатьох європейських країнах це цілком нормальне явище. Причому, найчастіше, здаються речі жодного разу не одягнені, з бирками.

Магазин секонд-хенд в Праге

Якісні речі потрапляють в секонд хенд не завдяки щедрості або жалю «буржуїв». І це не викинута в сміттєвий бак одяг померлої бабусі. Це відбувається, як і всі в старій Європі, ощадливо і раціонально. Організація, яка збирає одяг, оголошує в певному районі про проведення акції по збору одягу. Збір може проходити як по будинках і вулицях, так і в спеціально встановлених місцях. У будь-якому випадку, здаючи непотрібні речі, люди отримують за це різні дисконтні картки, купони і сертифікати на знижки і т.п. Тому, секонд хенд, з самого початку має свою ціну.

Купують одяг секонд хенд не тільки малозабезпечені верстви населення, як це прийнято вважати (хоча в більшості випадків вони основні клієнти магазинів секонд хенд). Тут можна зустріти людей якщо не з високим, середнім достатком і високими запитами до якості і стилю одягу.

© Secondhand.uz.ua | використання матеріалів дозволяється виключно з посиланням на джерело