Секонд-хенд і коронавірус

Якщо раньше доволі зрідка нам задавали питання щодо безпеки секонд-хенда, то в останній час це стало ледь не мемом. Природньо, особливо по відношенню до сумнозвісного коронавірусу COVID-19. Давайте разом розбиратися з питанням про ризики захворювання коронавірусом через секонд-хенд.

Ми будемо посилатися лише на авторитетні та офіційні джерела інформації, як ВООЗ та інші, прямі посилання на які будуть обов'язково вказані.

секондхенд та коронавірус

Секонд-хенд та COVID-19. Чи можна підхопити коронавірус купуючи секонд-хенд?

Розберемося по порядку. Від загального до конкретного.

Чи можна наказитися коронавірусом через предмети?

Світова організація охорони здоров’я визначила головний шлях передачі коронавірусу COVID-19 від людини до людини - повітряно-капельний. Крім того, ВООЗ зазначило можливість передачі через заражені поверхні.

На сьогоднішній день є результати кількох проведених досліджень  щодо  “живучості” коронавірусів на різних поверхнях і в основному вчені визначають терміни від 4 годин до 7 днів, як наприклад , у випадку сталі або пластика (не давайте нікому в руки своєї кредиткиwink). Зокрема, як показали дослідження, на паперових грошах вірус може зберігатися до чотирьох днів.

коронавірус та секонд-хенд

Джерело ілюстрацій - www.healthline.com

 

Чи може коронавірус передаватися через одяг?

Дослідження проводили і за таким важливим питанням, як передача коронавірусу через одяг. З матеріалів, опублікованих в авторитетному науковому виданні Ланцет , бачимо, що на одязі вірус може бути знайдений до двох днів. Відповідно до проведених досліджень, у більшій мірі вірус стійкий  на гладких поверхнях, як стекло, пластик або метал.

Слід відмітити, що дослідження проводили за кімнатних температур. При підвищенні температури до 70 градусів Цельсію час інактивації вірусу зменшився до 5 хвилин.

 

Чи можна підхопити коронавірус купуючи секонд-хенд?

Як ми розуміємо, у випадку вірусних трансмісій для одягу секонд-хенд діють ті самі принципи, що і для будь-якого іншого одягу. Єдина важлива відмінність - обов'язкова санітарна обробка секонд-хенду при експорті, яку проводила ще задовго до того часу, коли ми дізналися про коронавіруси. У європейських странах-експортерах секонд-хенду каждая партія без виключень проходить теплову або хімічну обробку. Про те, яку саме обробку пройшла конкретна партія секонд-хенду, вказується в сертифікаті санітарної обробки, без якого, що вона не залишить країну.

Крім того, логістика  і митні формальності не дозволяють секонд-хенду, наприклад, з Німеччини потрапити до складу чи магазину в Україні за 2-3 дні просто фізично.

Висновки

Ризик передачі коронавірусу через будь-який одяг, в т.ч. секонд-хенд, існує, хоч він і в рази менший, ніж, наприклад, через банкноту або дверну ручку. У випадку одягу в першу черу така передача можлива під час примірювання, наприклад, коли до вас цю річ приміряв носій вірусу.

Ризик передачі коронавірусу за допомогою одягу, навіть у випадку його контакту з інфікованими, як показали вищеприведені наукові дослідження, за умови п’ятихвилинного температури до 70 градусів Цельсіявідсутній. Такі умови може леко забезпечити Ваша пральна машина. Додавання будь-якого ПАР (він же пральний порошок) не залишає вірусу жодних шансів.

Ризик того, що вірус "приїде" на одязі з Китаю, Італії чи іншого закордонного очагу захворювання - відсутній за причини термінів доставки більших, ніж термін життя вірусів на визначених поверхнях.

Ризик того, що вірус буде доставлений із-за кордону на одязі секонд-хенд - відсутній двічи за причини обов'язкових санобробок. Ви завжди можете попросити у продавця відповідний сертифікат і він зобов’язаний вам його надати. 

І будьте здорові і розважливі,

Ваш ЄвроМікс